A Széchenyi István
Fõiskola hallgatóinak eredményei a
2001. évi XXV. Országos
Tudományos Diákköri Konferencia
Szekcióin
|
|
|
Informatika Szekció | Különdíj,
Eszterházy Károly Fõiskola által a legjobb fõiskolai pályamunkának felajánlott tárgyjutalma |
Elek Tamás és Mihalovics Sándor mûszaki
informatika szakos hallgatók
"Az ember-gép kapcsolatok speciális kérdései" Konzulens dr. Raffai Mária fõiskolai docens. |
Közgazdaságtudományi
Szekció |
II. helyezés | Árkosi József gazdálkodási szakos IV. éves
hallgató
"Fúziók a '90-es években" Konzulens: dr. Papp Ilona fõiskolai docens |
III. helyezés | Pásztor Enikõ (IV. éves) és Rehoregh Szilárd
V. éves közgazdászhallgató
"Az UNIT-linked és a befektetési alapok összehasonlítása" Konzulense dr. Farkas Szilveszter fõiskolai docens |
|
III. helyezés | Kurovics Norbert és Oláh András "A biztosítás
innovatív értékesítési lehetõsége"
Konzulense dr. Farkas Szilveszter fõiskolai docens |
|
III. helyezés | Kiss Katalin III. éves gazdálkodási
szakos hallgató "Vállalati vezetõ keresés és kiválasztás" Konzulense:dr. Élõ Gábor fõiskolai docens |
|
Ökonómia Alapítvány különdíja | Mester Péter, Major
Ferenc és Nagy Péter V. éves közgazdászhallgatók "Befektetés és biztosítás, UNIT linked termékek fejlõdõ piaca Magyarországon" Konzulens: dr. Farkas Szilveszter fõiskolai docens |
|
Különdíj | Fülöp Gabriella IV. éves gazdálkodási
szakos
hallgató "Életbiztosítási tanácsadás az interneten" Konzulense dr. Farkas Szilveszter fõiskolai docens |
|
Különdíj | Pintér Adrienn III. éves gazdálkodási hallgató
"Konszolidált éves beszámoló magyar és nemzetközi elõírások lapján" Konzulense:dr. Csányi Márta fõiskolai docens |
|
Mûszaki
Tudományi
Szekció |
I. helyezés | Bakó Beáta III. éves környezetmérnök
szakos hallgató "A Dreissena polymorpha hossz-tömeg összefüggése
és biomasszája a balatoni hínárosban"
Külsõ konzulens: dr. B. Muskó Ilona tudományos fõmunkatárs, MTABalatoni Limnológiai Kutató Intézete, Tihany. Belsõ konzulens: dr. Alexay Zoltán fõiskolai docens |
II. helyezés | Sütõ István villamosmérnök szak "Hardveres MP3 lejátszó" Konzulens: dr. Borbély Gábor tanszékvezetõ fõiskolai tanár | |
II. helyezés | Payrits Anita, Nyergesi Ferenc, Osgyán Ferenc, Dezsõ
Balázs "Panelépületek felújítása"
Konzulensek: Benák Ferenc fõiskolai adjunktus és
Makó Emese tanszéki mérnök |
|
II. helyezés | Komlósi Szabolcs az elmúlt évben
diplomázott gépészmérnök "Az optimális félkúpszög meghatározásának újabb lehetõsége" Konzulens: dr. Halbritter Ernõ fõiskolai tanár |
|
MOL Rt Különdíja | Szaif Tamás és Horváth Roland villamosmérnök
szakos
III. éves hallgató "Kapcsolóüzemû tápegység digitalis szabályzóval" Konzulens dr. Puklus Zoltan fõiskolai docens |
|
Környezetvédelmi
Minisztérium különdíja |
Korbel Andrea,
Kómár Bálint, Lázár Mariann, Tóth Tamás, Udvardi Péter, Vida Gitta Kinga közlekedésmérnök szakos hallgatók "A Pannon Volán Autóbuszközlekedési Részvénytársaság arculati kommunikációja" Konzulens: dr. Nagy György László fõiskolai docens. |
|
Pedagógia,Pszichológia,
Közmûvelõdési és
Könyvtártudományi Szekció |
III. helyezés | Surányi Krisztina végzõs mérnök-tanár
szakos hallgató
"A családi nevelés hatásrendszere" Konzulens: dr. Vásárhelyi Zsuzsanna fõiskolai docens, szakvezetõ |
Tantárgypedagógiai,
és Oktatástechnológiai
Szekció |
III.helyezés | Tóth Eszter elmúlt évben mérnök -
tanár diplomát szerzett hallgató
"Az informatika oktatás eszköz és személyi hátterének vizsgálata Gyõr város középfokú oktatási intézményeiben" dolgozatával Konzulens: dr. Földes Zoltán fõiskolai docens |
Társadalomtudományi
Szekció |
Piliscsaba | Büki Lívia és Kóbor Krisztina általános
szociális munkások
"Az angliai Bournemouth Egyetem és a Széchenyi István Fõiskola szociális munkás képzéseinek összehasonlítása" Konzulensük dr. Budai István tanszékvezetõ fõiskolai tanár |
Állam- és Jogtudományi Szekció | I. helyezés | Karsai Dániel joghallgató
"A mulasztásos alkotmánysértés" Konzulens: dr. Papp Imre egyetemi adjunktus |
II. helyezés | Márkus Anett V. éves joghallgató "A munkaügyi
bíráskodás aktuális kérdései
és problémái"
Konzulens: dr. Hágelmayer Istvánné egyetemi docens |
|
III. helyezés | Bánki Erika ötödéves
joghallgató "A gyermekek jogairól szóló New York-i Egyezmény rendelkezéseinek megvalósítása a magyar családjogban" Konzulense dr. Herédi Erika |
|
III. helyezés | Berta Zsolt végzõs joghallgató
"Aválasztási formulák" Konzulense dr. Papp Imre |
|
Különdíj | Szenthe Zsolt ötödéves joghallgató "A véleménynyilvánítás
szabadságának korlátai a közérdekû
ügyek vitatása során"
Konzulense dr. Papp Imre. |
|
Különdíj | Tarjányi Tamás végzõs joghallgató
"A kompromisszumokkal terhelt alkotmánybíróság megújulási lehetõségei" Konzulense dr. Papp Imre. |
|
"kiváló opponens" elismerés | Tavaszi Virág IV. éves gyõri joghallgató kiváló szakmai munkája elismeréseként | |
Orvostudományi Szekció | I. helyezett | Pákozdi Zsolt végzõs diplomás ápoló
szakos hallgató
"Ápolási eszközök az ápolásban" Konzulens: dr. Márkus Katalin fõorvos |
Különdíj | Hiri Kinga végzõs diplomás ápoló
szakos hallgató
"Miben sérülnek leginkább a beteg jogok?" Konzulens: dr. Gasztonyi Zoltán, a Petz Aladár Megyei Oktató Kórház fõorvosa |